InfrasaunaEurope s.r.o.

Data

 

Rendelje termékeinket forródrótunkon egész héten, akár szombaton vagy vasárnap is!
00 421 948 885 848      00 421 948 885 682

Turmalin kristály

Turmalín – životodarný minerál

 Prírodný zdroj infračerveného žiarenia a záporných iónov
 
Turmalín je prekrásny polodrahokam. Momentálne sa tento minerál stal hlavným predmetom analýz univerzitných a výskumných stredísk na celom svete.

Dôvodom je to, že infračervený turmalín je jediný minerál na Zemi, ktorý vykazuje sústavnú elektrinu a zároveň je prírodným (nie umelo vyrobeným) zdrojom záporných iónov a infračervených vĺn.
 
Je všeobecne známe, že podporuje krvný obeh, zvyšuje odolnosť voči stresu, zlepšuje duševnú bdelosť a posilňuje imunitný systém. (Niwa Institute for Immunology, Japan. Int J. Biometeorol 1993 Sep; 37(3) 133-8).
Okolo roku 1986 na jednej japonskej výskumnej stanici boli svedkami nasledujúceho javu: na oboch stranách minerálu turmalín, ktorý bol rozlámaný na menšie časti, pozorovali kladný a záporný elektrický náboj, a to dovtedy, kým ho nerozžeravili na 1000 stupňov.
 
Keď sa spojí kladný a záporný náboj turmalínu, je dokázané, že sa nameria elektrina, ktorá dosahuje 0,06mA.
 
Ako filter je schopný prírodnú vodu premeniť na slabo bázickú vodu, znižuje hrudkovatenie vody (ktoré vzniká pri skladovaní vody), ďalej má dezinfekčné účinky a zbavuje pachu. Týmto spôsobom ošetrená voda hydratuje a vypína pleť.
Urýchľuje metabolizmus živočíchov a rastlín.
Turmalín má okamžitý a silný účinok na povrchovo aktívne látky (voda sa stáva hebkejšou) so 101 %-ným rastom.

 

 
Zloženie vody obohacuje o záporné ióny a alkalizuje ju (24,140/cc) / FIR (96%)
- znižuje koncentráciu vody
- zvýrazňuje chuť
- podporuje bázickosť
- redukuje pachy
- zvyšuje DO (Dissolved Oxygen=rozpustený kyslík)
 
Infračervená energia, ktorú turmalín vyžaruje, vyvoláva v tele rezonanciu na tej istej frekvencii ako voda. To všetko je spôsobené pôvodným usporiadaním pohybu elektrónov a molekúl vo vesmíre.

Keď molekulu zasiahne elektromagnetické žiarenie s tou istou frekvenciou vibrácií, akú má samotná látka, elektromagnetická energia sa sčíta a tým sa molekulárna vibrácia látky zväčší. Taký je priebeh, ak infračervené žiarenie zasiahne látku s rovnakou frekvenciou, ožiari ju, potom látka vyfiltruje lúče a preberie vibráciu. Tento proces sa nazýva generáciou tepla prostredníctvom prijatia rezonancie. Inými slovami vibrácie atómov a molekúl spôsobujú prijatie rezonancie.

Keď je nám teplo, inštinktívne vyhľadávame tieň. Keď je nám zima, inštinktívne túžime po teplých lúčoch slnka. Tieto reakcie nie sú naučené. Vhodná teplota je našou vrodenou potrebou. Vhodná teplota sa zhoduje s vhodnou frekvenciou energie alebo „vlnovou dĺžkou”. Táto vlnová dĺžka predstavuje 8-14 mikrónov – presne také hodnoty má aj infračervené žiarenie.
75 % nášho tela tvorí voda, bielkoviny, tuky a iné zložky, ktoré musia správne fungovať, aby sme zostali pri živote.

Keď živé organizmy sú zasiahnuté infračervenými lúčmi s vlnovou dĺžkou 8-14 mikrónov, uskutoční sa príjem rezonancie. Vibračný pohyb molekúl spôsobuje nárast energie v tkanivách, ktorá priamo aktivuje bunky a zrýchľuje metabolizmus.

3 vlastnosti infračerveného svetla: žiarenie, schopnosť prenikať a príjem rezonancie. Vzťah medzi tromi vlastnosťami infračerveného svetla a živými organizmami:
Žiarenie: to znamená, že zasahuje ľudský organizmus priamo, rovnako, ako svetlo. Napríklad aj slnečné svetlo sa dostáva na Zem prostredníctvom žiarenia.

Je schopné preniknúť aj do vrstiev, ktoré sa nachádzajú pod kožou, vytvára vnútorné teplo a tým aktivuje molekuly v biologickom tkanive. U ožiarených zložiek tela – voda, bielkoviny, tuky, enzýmy – začnú prebiehať vnútorné vibrácie. Vnútro molekúl – tiež atómy a atómové štruktúry sa zúčastnia na príjme rezonancie. 


 
V záujme zosumarizovania vyššie uvedených informácií môžeme vyhlásiť, že turmalín a infračervené žiarenie sú najzdravšími a najprínosnejšími, pomáhajú energetizovať fyzickú aj duševnú stránku človeka.
Pokiaľ sme vzbudili Váš záujem alebo máte akékoľvek otázky, kontaktujte našich odborníkov:
06/20-23-25-400 alebo 06/20-253-76-24

 

Egyik beépített állapota.

 

Rendelje termékeinket forródrótunkon egész héten, akár szombaton vagy vasárnap is!
00 421 948 885 848      00 421 948 885 682