InfrasaunaEurope s.r.o.

Data

 

Rendelje termékeinket forródrótunkon egész héten, akár szombaton vagy vasárnap is!
00 421 948 885 848      00 421 948 885 682

 

Ako účinkuje ter apia farbami?
 

 

 
 
Kým naše obľúbené farebné odtiene nás upokojujú a spôsobujú nám radosť, menej obľúbené farby nám vo väčšom množstvo môžu navodiť zlú náladu. Vhodné farby neovplyvňujú iba náladu, ale majú pozitívny vplyv aj na naše zdravie. V rámci farebnej terapie existuje riešenie na každý problém od obyčajnej bolesti hlavy až po vážne poruchy.


Hollwich, Tilgner a Diechuss sa už pred niekoľkými desaťročiami venovali meraniam, ktoré boli zamerané na účinky farebného žiarenia na ľudský organizmus. Skúmali predovšetkým jeho vplyvy na zloženie krvi, vegetatívny nervový systém, resp. na látkovú premenu pečene. V rokoch 1900 svoje predstavy podložili aj pokusmi. V súčasnosti sa terapia farbami znova stala obľúbenou liečebnou metódou. Táto šetrná liečebná metóda upadla na niekoľko storočí do zabudnutia, pričom už aj starovekí Egypťania poznali blahodarný účinok farieb. Chorých uložili do izieb s farebnými záclonami a keď slnečné lúče premietli na chorého farby drapérií, verili, že sa chorý začne okamžite zotavovať.


Farby nás ovplyvňujú počas celého života prostredníctvom svojich elektromagnetických vibrácií, či si to už uvedomujeme alebo nie. Počas prímorskej dovolenky modrá farba nekonečného mora navodzuje príjemný pocit odpočinku a uvoľnenia. Zeleň obrovských lesov nás upokojí a získame pocit vyrovnanosti. Jednotlivé farby sú rôznymi formami, typmi svetla. V mnohých kultúrach slnko, ktoré je zdrojom svetla, stelesňuje život. Je nepostrádateľné pre fotosyntézu rastlín, pre tvorbu vitamínov v ľudskom organizme. Preto každý jednotlivý typ svetla má iný liečivý účinok.


Význam jednotlivých farieb
 
Červená: symbolizuje krv, t.j. základný prvok života. Zlepšuje krvný obeh, vzpružuje, podporuje myslenie.

Žltá: je farbou intuície a dobrotivosti. Podporuje trávenie, posilňuje nervy, prináša dobrú náladu.

Zelená: je farbou oživenia a nádeje. Vynikajúco lieči ochorenia očí a cievneho ústrojenstva. Má posilňujúci účinok a harmonizuje nervovú sústavu.

Jednotlivé farby môžeme používať pri liečení rôznymi spôsobmi. Môžeme sa napríklad pristaviť pri nejakej maľbe, môžeme používať starostlivo vyberané obrusy, záclony, alebo môžeme aj samotnú izbu vymaľovať farbou, ktorá zodpovedá nášmu zámeru. Kým červené odtiene v zimnom období zlepšujú krvný obeh, žltou môžeme zlepšiť trávenie. Akúkoľvek metódu si vyberieme, cieľom je vždy dosiahnutie harmónie, preto používajte iba tie odtiene, ktoré nie sú v rozpore s Vašim vkusom a estetickým cítením, veď uzdravenie a dobrú náladu môžeme očakávať iba od takýchto farieb!
 


 

 

 

 


 

 

 

Rendelje termékeinket forródrótunkon egész héten, akár szombaton vagy vasárnap is!
00 421 948 885 848      00 421 948 885 682